„Różni, ale równi”

Nasi Laureaci, nasi Uczestnicy, nasze Jury, nasz Wykładowca - reasumując - Finał naszego konkursu!

Finał naszego konkursu!

Oficjalne wyniki naszego Konkursu. Gratulujemy!

1. Wiktoria Biełka
2. Kornelia Zyg
3. Katarzyna Busłowska

3. Piotr Gierwatowski

Szanowni Państwo,

Konkurs „Różni, ale Równi!” dobiega końca. Dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich uczestników na Galę Finałową, która odbędzie się 13 października 2015 r. o godz. 10:00 w Galerii ASP RONDO SZTUKI (Rondo im. Gen. Jerzego Ziętka 1, Katowice)

Podczas trwania uroczystości ogłosimy wyniki Konkursu i wręczymy nagrody dla zwycięzców.

W trakcie spotkania będziemy też gościć Kubę Woynarowskiego - artystę-kuratora, twórcę komiksów, esejów wizualnych, filmów oraz instalacji, autora projektów z pogranicza teorii i praktyki wizualnej, w tym instalacji w Pawilonie Polskim na Biennale Architektury w Wenecji w 2014. Opowie nam o "Komiksie zaangażowanym - najnowszych trendach".

Zachęcamy do zabrania ze sobą fanów, przyjaciół, rodziny oraz wszystkich pozytywnie nakręconych na rysowanie komiksów. Obiecujemy, że czeka dobra zabawa i moc niespodzianek...:):):)

Dziękujemy i do zobaczenia!

5 Października upływa termin zgłaszania prac konkursowych. Czekamy! Wyniki konkursu poznamy 13.10.2015 podczas uroczystego finału w Galerii Rondo Sztuki w Katowicach, na który już gorąco wszystkich zapraszamy!

Rondo Sztuki w Katowicach:

Rondo Sztuki w Katowicach

Kilka ujęć z naszych warsztatów komiksowych. Czekamy na efekt końcowy zmagań konkursowych!

Grupa wiekowa 16-18:

Różni ale równi 16-18

Grupa wiekowa 18-30:

Różni ale równi 18-30

Już 30.09.2015r. odbędą się warsztaty z rysunku komiksowego. W każdej grupie wiekowej wybraliśmy po 5 osób, których scenariusze komiksów według Jury były najlepsze. Jakie to osoby? Sprawdźcie poniżej!

1. Julia Rachwalska
2. Katarzyna Busłowska
3. Paulina Pilarczyk
4. Wiktoria Biełka
5. Kornelia Zyg

3. Piotr Gierwatowski
4. Aleksandra Kiera
5. Kinga Piechaczek

Do piątku do godziny 12 czekamy na scenariusze Państwa prac. Wyniki drugiego etapu już w poniedziałek. Życzymy powodzenia!

Prezentujemy kilka zdjęć ze szkolenia z równości szans.

Różni ale równi szkolenie

Oto nasi konkursowicze zakwalifikowani do kolejnego etapu. Gratulujemy!

1. Julia Rachwalska
2. Katarzyna Busłowska
3. Mikołaj Derecki
4. Sandra Szubert
5. Paulina Pilarczyk
6. Wiktoria Biełka
7. Kornelia Zyg
8. Sofia Nowakowska

3. Agnieszka Świętek
4. Piotr Gierwatowski
5. Marzena Paszkowiak
6. Aleksandra Kiera
7. Karyna Dymowa
8. Kinga Piechaczek

Prezentujemy kilka przykładowych prac:
grupa wiekowa 16-18:

Różni ale równi prace 16-18

Prezentujemy kilka przykładowych prac:
grupa wiekowa 18-30:

Różni ale równi prace 18-30

„Różni, ale Równi!” – weź udział w Konkursie na najciekawszy Komiks!

Jeśli kochasz rysować komiksy i czujesz, że warto wyrazić swoje zdanie w kwestii równości szans, weź udział w konkursie „Różni, ale Równi!”. Na najlepszych czekają profesjonalne warsztaty komiksowe i atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Konkurs polega na stworzeniu autorskiego komiksu łamiącego stereotypy, propagującego tolerancję i równość szans niezależnie od wieku, płci, pochodzenia, niepełnosprawności i statusu materialnego. Jego uczestnikami mogą być mieszkańcy województwa śląskiego w wieku od 16 do 30 lat.

Aby wziąć w nim udział, wystarczy do 17 września 2015 r. wysłać na adres email biuro@fundacja.katowice.pl trzy autorskie prace i/lub ilustracje wykonane dowolną techniką wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym.

Dla najlepszych rysowników przygotowano profesjonalne warsztaty z równości szans i rysunku komiksowego. Natomiast najciekawsze komiksy, które powstaną w ramach konkursu, zostaną opublikowane w prasie o zasięgu regionalnym oraz w publikacji książkowej. Zwycięzcy otrzymają również nagrody rzeczowe o wartości 1000 zł.

Konkurs ma na celu aktywną promocją i edukację w zakresie równości szans, przeciwdziałanie stereotypom oraz propagowanie szacunku i społecznej wrażliwości.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Europejskiego Funduszu Społecznego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego przy współpracy z Fundacją na Rzecz Wspierania Edukacji i Rozwoju Samorządności wśród młodzieży VIRIBUS UNITIS.

Konkurs współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Dodatkowe informacje można znaleźć na stronach www.efs.slaskie.plwww.fundacja.katowice.pl, pod nr tel. 32 209 17 01, 32 207 16 90 oraz emailowo – biuro@fundacja.katowice.pl

Zapraszamy również do polubienia profilu Konkursu „Różni, ale Równi!” na portalu Facebook: www.facebook.com/KonkursRozniAleRowni