Ruszaj Po eurO!

dn. 6 listopada 2012

Finał „Ruszaj Po eurO”:

Już 9 listopada 2012 roku w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach przy ulicy Bankowej 11a, o godz. 9.30 rozpocznie się Finał konkursu zorganizowanego w ramach projektu edukacyjnego „Ruszaj Po eurO – czyli kilka słów o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013”.

Dwanaście szkolnych zespołów, walcząc o atrakcyjne nagrody, zaprezentuje swoje autorskie fotoreportaże w formie prezentacji multimedialnej, dotyczące inwestycji zrealizowanych dzięki dofinansowaniu z RPO WSL na lata 2007-2013.

Ponadto przybyli nauczyciele oraz młodzież będą mieli okazję:

- poznać ofertę edukacyjną Uniwersytetu Śląskiego oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach;
- zwiedzić Centrum Informacji Naukowej i Bibliotekę Akademicką;
- zapoznać się z ofertą Fundacji Viribus Unitis skierowaną dla szkół ponadgimanzjalnych.

Szczegółowy harmonogram wydarzenia do pobrania poniżej.

Pobierz:

1) Harmonogram Finału konkursu "Ruszaj Po eurO"

Osoba do kontaktu:

Agata Żur,
tel. (32) 209 17 01 wew. 24,
agata.zur@fundacja.katowice.pl

dn. 8 października 2012

KONKURS „Ruszaj Po eurO”:

Serdecznie zapraszamy szkoły uczestniczące w projekcie edukacyjnym "Ruszaj Po eurO - czyli kilka słów o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007-2013" do wzięcia udziału w konkursie "Ruszaj Po eurO".

Co należy zrobić aby zdobyć cenne nagrody? Zachęcamy do stworzenia fotoreportażu w formie prezentacji multimedialnej przedstawiającego inwestycje powstałe dzięki dofinansowaniu z programu regionalnego dla naszego województwa.

Udział w konkursie to nie tylko szansa na wartościowe nagrody. Uczniowie zobaczą efekty wykorzystania Funduszy Europejskich w ich najbliższym otoczeniu. Będą mieli okazję przemówić publicznie w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach, a także spotkać się z rówieśnikami z innych szkół.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy do pobrania poniżej.
Na zgłoszenia czekamy do 5 listopada 2012 roku.

Pobierz:

1) Regulamin konkursu "Ruszaj Po eurO"
2) Formularz zgłoszeniowy do konkursu

dn. 18 września 2012

Wyniki rekrutacji:

Lista szkół ponadgimanzjalnych z województwa śląskiego zakwalifikowanych do udziału w projekcie edukacyjnym „Ruszaj Po eurO”:

- Powiatowy Zespół Szkół w Bieruniu
- I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu
- Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie
- Zespół Szkół Budowlanych w Cieszynie
- Szkoła Organizacji i Zarządzania w Cieszynie
- VI Liceum Ogólnokształcące im. Jarosława Dąbrowskiego w Częstochowie
- Zespół Szkół im. Jana Kochanowskiego w Częstochowie
- Zespół Szkół nr 2 im. Wojciecha Korfantego w Jastrzębiu - Zdroju
- Zespół Szkół nr 4 im. Tomasza Klenczara w Katowicach
- Zespół Szkół nr 1 im. Jana Kilińskiego w Kłobucku
- Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zespole Szkół w Koziegłowach
- Zespół Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Lublińcu
- Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Marii Konopnickiej w Milówce
- Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Henryka Sucharskiego w Myszkowie
- Zespół Szkół Technicznych w Rybniku
- Liceum Ogólnokształcące im. Noblistów Polskich w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w   Rydułtowach
- Zespół Szkół nr 2 w Tychach
- Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Ustroniu
- I Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim
- Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach

dn. 3 września 2012

Zaproszenie

Zapraszamy szkoły ponadgimnazjalne z województwa śląskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu edukacyjnego Ruszaj Po eurO – czyli kilka słów o Regionalnym Programie Operacyjnym Województwa Śląskiego na lata 2007 – 2013. Na uczniów czekają atrakcyjne upominki
i nagrody, miła zabawa oraz praktyczna wiedza.

Przedsięwzięcie organizowane jest przez Wydział Rozwoju Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i realizowane jest we współpracy z Fundacją na Rzecz Wspierania Edukacji
i Rozwoju Samorządności wśród Młodzieży VIRIBUS UNITIS.

Celem projektu jest podniesienie wśród młodzieży wiedzy w zakresie Funduszy Europejskich oraz inwestycji realizowanych w województwie śląskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego.

Uczestnictwo szkoły w projekcie wiąże się z:
1. Przeprowadzeniem przez przedstawiciela Fundacji Viribus Unitis w Katowicach w danej szkole dwóch lekcji – jednej teoretycznej, przybliżającej RPO WSL na lata 2007-2013, oraz drugiej – praktycznej,
z wykorzystaniem gry planszowej i elektronicznej Ruszaj Po eurO dla grupy uczniów liczącej maksymalnie 30 osób.
2. Udziałem wybranych uczniów w konkursie z cennymi nagrodami na temat Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013. Finał konkursu odbędzie się w Katowicach.

Dla każdego uczestnika projektu przewidziano upominki.

Udział w projekcie oraz wszelkie materiały są bezpłatne.

Szkoły zainteresowane udziałem w projekcie prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz wysłanie go na adres mailowy agata.zur@fundacja.katowice.pl do dnia 17 września 2012 br. O udziale w przedsięwzięciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Osoba do kontaktu:
Agata Żur, tel. (32) 209 17 01 wew. 24