Śląskie wrzuca 6 bieg

W związku z pięcioleciem członkostwa Polski w Unii Europejskiej przedstawiliśmy i przeanalizowaliśmy korzyści, jakie czerpiemy z tego tytułu w szczególności poprzez wykorzystywanie Funduszy Europejskich. W ramach projektu „Śląskie wrzuca 6 bieg” zorganizowaliśmy wystawę plenerową oraz przeprowadziliśmy audycje w Radio Katowice, w których zaprezentowane zostały przykłady projektów dofinansowanych ze środków Unii Europejskiej.

Na wystawie zamieszczono zdjęcia wraz z opisami najciekawszych inwestycji dofinansowanych ze środków unijnych w województwie śląskim. Kilka tablic przeznaczono na zaprezentowanie planów projektów – wizualizację nowych obiektów, które powstaną dzięki środkom z UE. W ten sposób zobrazowaliśmy jak Śląsk zmienił w ciągu 5 lat członkostwa w UE oraz jak będzie wyglądać za kolejne 5 lat.

Wystawa odbyła się 3 miastach województwa śląskiego - Sosnowcu, Katowicach i Bielsku – Białej.

• Wystawa w Sosnowcu – 09.11.2009 – 15.11.09 Plac Stulecia
  • Wystawa w Katowicach – 16.11.2009 – 23.11.09 Rynek w Katowicach (przed Domem Prasy)
  • Wystawa w Bielsku – Białej – 24.11.09 – 30.11.09 Plac Chrobrego

Uzupełnieniem wystawy były 2 wywiady radiowe. Wystąpili w nich beneficjenci, którzy otrzymali dotację na projekty miękkie oraz uczestnicy projektów szkoleniowych. Beneficjenci opowiedzieli o swoich doświadczeniach w pozyskiwaniu dotacji. Uczestnicy szkoleń natomiast wyjaśnili jak znaleźć ofertę szkoleń finansowanych ze środków unijnych. Spotkania z uczestnikami odbyły się ramach audycji „Euromania”.

Osobą kontaktową w sprawie projektu jest Jacek Woźnikowski

jacek.woznikowski@fundacja.katowice.pl

stopka

Projekt realizowany w ramach konkursu dotacji organizowanego przez Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna.