Bądź przedsiębiorczym

W czerwcu 2013 rozpoczęła się emocjonująca rozgrywka między wybranymi gminami województwa śląskiego. Pomysłodawcą i realizatorem przedsięwzięcia jest Fundacja VIRIBUS UNITIS na zlecenie Telewizji Polskiej S.A., Oddział Terenowy w Katowicach.

Rywalizacja dotyczy wiedzy na temat Unii Europejskiej i Funduszy Europejskich - w ramach Turnieju Europejskiego „Śląskie do przodu!”.

Wiedzy funduszowej z pewnością nie zabraknie zakwalifikowanym do udziału gminom, które znalazły się w gronie 18 liderów pod względem pozyskanego unijnego wsparcia w naszym regionie. Wszyscy uczestnicy pogrupowani w 3 kategorie – gminy miejskie, gminy miejsko-wiejskie, gminy wiejskie – podczas zmagań walczą o tytuł zwycięzcy swojej kategorii.

Same zmagania mają postać gier plenerowych, które w wyjątkowo przystępnej formie dotyczą projektów dofinansowanych z RPO WSL, zagadnień unijnych oraz ciekawostek turystycznych.

W każdej grze biorą udział kilkuosobowe zespoły, dopingowane przez mieszkańców swojej gminy, natomiast wszyscy zainteresowani mogą je śledzić na antenie TVP Katowice. Dodatkowo po emisji każdego odcinka zostanie uruchomione głosowanie SMS-owe dla widzów. Wsparcie uzyskane w ten sposób zostanie wliczone do generalnej punktacji, która zadecyduje o dalszych losach gminy w turnieju.

Zapraszamy do kibicowania, oglądania i głosowania!

Kontakt:
Alicja Syguła
Dyrektor ds. Projektów
alicja.sygula@fundacja.katowice.pl

Harmonogram emisji Turnieju:

Gminy wiejskie:

>> odcinek 1 – 17 czerwca, godz. 19.25 / Jaworze vs Czernichów
>> odcinek 2 – 1 lipca, godz. 19.25 / Wilkowice vs Brenna
>> odcinek 3 – 15 lipca, godz. 19.25 / Wyry vs Olsztyn
>> odcinek 4 – 29 lipca, godz. 19.25 (finał)

Gminy miejsko-wiejskie:

>> odcinek 5 – 12 sierpnia, godz. 19.25 / Czerwionka-Leszczyny vs Żarki
>> odcinek 6 – 26 sierpnia, godz. 19.25 / Ogrodzieniec vs Pszczyna
>> odcinek 7 – 9 września, godz. 19.25 / Czechowice-Dziedzice vs Strumień
>> odcinek 8 – 23 września, godz. 19.25 (finał)

Gminy miejskie:

>> odcinek 9 – 7 października, godz. 19.25
>> odcinek 10 – 21 października, godz. 19.25
>> odcinek 11 – 4 listopada, godz. 19.25
>> odcinek 12 – 18 listopada, godz. 19.25 (finał)

Podsumowanie:

>> odcinek 13 – 2 grudnia, godz. 19.25

Turniej Europejski „Śląskie do przodu” jest jednym z wydarzeń promocyjnych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.