VOTE HUNTERS

Młodzi Ambasadorzy Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014 – VOTE HUNTERS.

W maju 2014 roku w Unii Europejskiej odbywać się będą wybory do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich, po raz pierwszy od przekroczenia progu dorosłości będą mieli szansę głosowania. Z tej okazji Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Katowice, przygotował dla nich specjalne działania informacyjne, których celem jest zainteresowanie młodzieży tematyką wyborów, włączenie tej grupy społecznej do czynnej promocji elekcji, jak i zachęcenie do wzięcia w niej udziału. Co to oznacza w praktyce? Proponujemy udział w warsztatach dotyczących Parlamentu Europejskiego i wybranych zagadnień z nimi związanych. Ponadto uczniowie szkół ponadgimnazjalnych mieli szansę wzięcia udziału w konkursie „Młodzi Ambasadorzy Wyborów do Parlamentu Europejskiego 2014 - VOTE HUNTERS”, w ramach którego zmagały się między sobą w formie konkursu eseistycznego i negocjacyjnego, a także, w ostatniej fazie, będą walczyć o cenne nagrody w ramach konkursu na portalu Facebook.

Kim jest VOTE HUNTER? To świadomy, aktywny obywatel, kształtujący otaczającą go rzeczywistość, wykorzystujący swoją kreatywność i zaangażowanie dla budowania postaw obywatelskich wśród swoich rówieśników. Tytuł VOTE HUNTER to nie tylko prestiż, ale również szansa na cenne nagrody.

Od marca br. projekt wchodzi w nową fazę, w której proponujemy szkołom ponadgimnazjalnym z województwa śląskiego spotkania z Vote Hunterami, czyli laureatami pierwszego etapu projektu. Więcej szczegółów znajdziecie Państwo w zaproszeniu i formularzu zgłoszeniowym, znajdującym się poniżej.

Dokumenty do pobrania: